INFO

Spolek TABULA RASA vznikl v roce 2019 jako logické vyústění spolupráce tvůrců, kteří se potkali na několika rozdílných projektech. Základnu tohoto spolku tvoří tvůrci Mikoláš Zika, Jeník Tyl, Jan Brejcha, kteří vzešli z kateder produkce a scénografie alternativní a loutkové tvorby pražské DAMU. Společně pracovali na dvou představeních divadla Vosto5 a to konkrétně na inscenacích Kolonizace – nový počátek (2016) a Probuzení (2018). Vedle toho vytvořili, jako scénografický tandem, (Zika, Brejcha) výtvarnou inscenaci Zahrada na Nové scéně Národního divadla.

Tento tým se poprvé, pod hlavičkou TABULA RASA, uvedl instalací nazvanou CERN v rámci výstavy festivalu 4 + 4 dny v pohybu, kterou následně přenesl do prostorů divadla Alfred ve dvoře, kde zároveň v dubnu roku 2019 uvedl svou první premiéru Proroctví – výtvarná inscenace o poselství severoamerických indiánů.

TABULA RASA má ambici vytvořit autorskou platformu pro vznik nejen divadelních projektů. Chceme kombinovat různé umělecké přístupy. Být produkčně – uměleckou buňkou, která vedle vlastních autorských divadelních inscenací vytváří výstavy, scénografie, publikace, umělecké předměty a do budoucna počítá s vetší sítí spolupracovníků.

KONTAKT

TABULA RASA

e-mail: jenik@tabularasa.cz

tel.: +420 774 152 784 (Jeník Tyl – producent skupiny)

FAKTURAČNÍ ÚDAJE:

TABULA RASA, z. s.

Se sídlem Petra Rezka 1079/14, Nusle, 140 00, Praha 4

IČO: 07858744

Zapsaný ve veřejném rejstříku spolků u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou L 71466