NATRACH DITRACH

NATRACH DITRACH

Kinetické, světelné a zvukové objekty

NATRACH DITRACH je magické zaříkávadlo vyjadřující přání k nadpřirozené bytosti či síle. Je často doprovázeno určitými úkony s objekty, časem a místem tak, aby byla zajištěna jeho účinnost.

Výstava pojmenovaná podle tohoto zaříkávadla, představuje veřejnosti originální autorskou tvorbu čtyř absolventů magisterského studia oboru scénografie Katedry loutkového divadla pražské DAMU. Tereza Bartůňková, Veronika Svobodová, Jan Brejcha a Mikoláš Zika v současné době společně sdílí ateliér ve Strašnicích a vedle spolupráce s významnými pražskými divadelními scénami vytváří i svébytné autorské projekty.

Zážitková výstava představuje ve třech místnostech kinetické objekty s pohyblivými i audiovizuálními prvky, které jistě zaujmou všechny, co si rádi hrají a baví je nejrůznější technické vynálezy a vychytávky. Všechny objekty spojuje právě zaklínadlo NATRACH DITRACH zjevující se zde v různých podobách, se kterým návštěvníci putují až k závěrečné světelné instalaci. Zde si pak z předchozích indicií vytvoří vlastní zaklínadlo v originální grafické i zvukové podobě.

Výstava byla poprvé uvedena v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi.Mikoláš Zika a Jan Brejcha (zakladatelé TABULA RASA) spolupracují jako výtvarníci a scénografové například s divadlem Vosto5 nebo Národním divadlem. Tereza Bartůňková se zaměřuje na audiovizuální složku divadelních inscenací a je scénografkou koncertní řady Silent Night v divadle Ponec. Veronika Svobodová vytváří originální zvukové sochy, kinetické objekty a ruchostroje.