TRIBUNA

Kooperace s divadlem VOSTO5

1. ČÁST PROJEKTU SAMETOVÁ SIMULACE

Prostorová zážitková instalace s projekcemi a zvukem simulující návštěvníkům pocity účastníků na největších revolučních demonstracích v listopadu 1989 na Letenské pláni. Zatím nikdy se od té doby nestalo, aby statisícový dav spontánně a v takové míře reagoval na dění na tribuně a vytvářel živý dialog s řečníky. Je vůbec možné po 30 letech takové pocity vyvolat?

Instalaci doplňovaly také dílny a grafické workshopy ve foyer divadla spolu s dalšími aktivitami srovnávající listopadový éthos se současností a snažily se najít rozdíly, které jsou typické pro demonstrace Sametové revoluce a těmi dnešními.

Místo konání: Divadlo Archa

Délka instalace: 60 minut

Inscenační projekt Sametová simulace vznikla v koprodukci VOSTO5, Divadla ArchaČinohry Národního divadla8lidí a Národního muzea. Měla tři části kopírující průběh tehdejších událostí na třech úrovních (demonstrace – TRIBUNA, parlament – FEDERÁL, jednání oficiální moci a opozice – KABINET) a probíhala od 26. listopadu do 1. prosince 2019.

Hlavním cílem trojdílného projektu Sametová simulace byla rekonstrukce událostí konce roku 1989 v Československu – simulace tehdejšího „boje o demokracii“. TRIBUNA mapuje tlak široké veřejnosti na ulicích a zpracovává audiovizuální materiály z masových demonstrací, které vyvrcholily na Letenské pláni.

 

UMĚLECKÁ SUPERVIZE PROJEKTU SAMETOVÁ SIMULACE

Jiří Havelka
PRODUCENT PROJEKTU SAMETOVÁ SIMULACE
Petr Prokop
DRAMATURGIE A KONCEPT (TRIBUNA)
Ondřej Cihlář
VÝTVARNÍCI
Jan Brejcha a Mikoláš Zika (Tabula Rasa)
SOUND DESIGN
Martin Tvrdý
SPOLUPRÁCE NA VIDEOPROJEKCÍCH
Martin Bražina
PRODUKCE
Sára Pospíšilová, Denisa Sedláčková
HLAS PRŮVODCE
Ondřej Bauer